Dørmåtte 'Wisteria' / Blåregn


Dørmåtten 'Wisteria' / Blåregn er fremstillet af naturlig vævet kokosfiber med et skridsikkert gummiunderlag. Måtten måler 75 cm i længden og 45 cm i bredden. Den kan bruges både indendørs og udendørs. Kokosfibermaterialet har gode egenskaber til at opsamle snavs og fugt fra sko. Underlaget af gummi holder måtten på plads og forhindrer den i at glide på gulvet. Mønsteret viser blåregn, en slyngplante med hængende blomsterklaser.

Læs hele beskrivelsen

119,95 kr.
Inkl. moms

Anvendelse

Dørmåtten "Wisteria" / Blåregn er fremstillet af naturlige kokosfibre med et skridsikkert gummiunderlag. Måtten har en størrelse på 75 cm x 45 cm, hvilket gør den passende til de fleste indgangspartier. Den kan placeres både indendørs og udendørs ved hoveddøre, terrassedøre eller andre indgange. Kokosfibrene hjælper med at fjerne snavs og fugt fra fodtøj, mens det skridsikre underlag holder måtten på plads.

Dørmåtten kan bruges under forskellige vejrforhold, da den er egnet til både indendørs og udendørs brug. Den naturlige kokosfiber har en god holdbarhed ved normal brug. Ved udendørs placering bør måtten dog være under et udhæng eller lignende for at forlænge levetiden.

Pasning

For at holde dørmåtten ren kan den rystes jævnligt for at fjerne løst snavs. Ved kraftigere tilsmudsning kan måtten bankes eller støvsuges. Hvis nødvendigt kan måtten også rengøres med en fugtig børste. Undgå at gennemvæde måtten, da det kan påvirke gummiunderlaget. Lad altid måtten tørre helt, hvis den bliver våd.


Lokation: X40
Fau 82914
7 Varer

Alternativer