Kabelbinder sort 4,8 x 300 mm - 100 stk.


Kabelbinder i sort udførelse med dimensioner på 4,8 x 300 mm. Pakken indeholder 100 stk. Produktet er UV-bestandigt og tåler ultraviolet sollys, hvilket gør det velegnet til udendørs brug i havemiljøer. Kabelbinderne kan anvendes til fastgørelse af planter til støttepinde, organisering af ledninger til havebelysning eller samling af hegn. Den sorte farve gør binderne diskrete i havemiljøet. Den praktiske længde på 300 mm giver fleksibilitet til forskellige opgaver i haven.

Læs hele beskrivelsen

49,00 kr.
Inkl. moms

Anvendelse

Kabelbindere bruges til at samle og organisere kabler inden for elektronik, el-installationer og mange andre områder. De sorte kabelbindere på 4,8 x 300 mm er lavet til udendørs brug, da de tåler ultraviolet sollys uden at blive nedbrudt over tid.

Egenskaber

  • Farve: Sort
  • Mål: 4,8 x 300 mm
  • UV-bestandig: Tåler ultraviolet sollys
  • Antal: 100 stk. pr. pakke

Praktisk brug

Kabelbinderne kan bruges til at fastgøre og samle kabler i både indendørs og udendørs miljøer. Den sorte farve gør dem diskrete ved montering på mørke overflader. UV-bestandigheden sikrer lang holdbarhed ved udendørs brug, hvor de ikke nedbrydes af solens stråler.

Fordele

Disse kabelbindere er særligt egnede til udendørs brug i haver og på terrasser, hvor de kan fastgøre ledninger, slanger eller planter til støttepinde. De kan også bruges til midlertidig afmærkning eller til at lukke poser.


Lokation: X43
CG 719-240
16 Varer

Du vil eventuelt også synes om

Alternativer