Agrysan lotion med Aloe Vera 200 ml

Agrysan lotion med Aloe Vera 200 ml


Agrysan lotion indeholder 10% økologisk Aloe Vera og er udviklet til daglig hudpleje. Lotionen trænger hurtigt ind i huden og efterlader et beskyttende lag. Den kan anvendes på tør og sprukken hud på hænder, albuer og fødder samt på hud der udsættes for klorvand eller rengøringsmidler. Lotionen kan også bruges ved forkølelsessår, irriteret hud, solskoldning, lettere forbrændinger, frostskader, rifter og sår. Den hjælper med at blødgøre strækmærker og ar. Produktet er fremstillet uden parabener og farvestoffer. Tuben indeholder 200 ml.

Læs hele beskrivelsen

59,00 kr.
Inkl. moms

  • Blødgørende effekt
  • Hurtig indtrængning i huden
  • Danner beskyttende lag
  • Indeholder 10% økologisk Aloe Vera
  • Uden parabener
  • Uden farvestoffer

Anvendelse

Agrysan lotion med Aloe Vera er en allround lotion med 10% økologisk Aloe Vera. Lotionen trænger hurtigt ind i huden og efterlader et tyndt beskyttende lag. Den kan bruges på tør og sprukken hud på hænder, albuer og fødder samt på hud udsat for klorvand eller rengøringsmidler. Lotionen kan også anvendes ved forkølelsessår, rød næse under forkølelse, irriteret hud, varmeknopper og solskoldning. Den er velegnet til lettere forbrændinger og frostskader, små rifter og sår (også på dyr), samt til at blødgøre strækmærker og ar.

Påfør lotionen efter behov på de berørte områder. Ved brug på rifter og sår bør området først rengøres grundigt. Lotionen kan bruges dagligt og efter behov. Den kommer i en tube med 200 ml indhold.

CG 125-630
18 Varer

Du vil eventuelt også synes om

Alternativer